KLİNİK TEST SONUÇLARIYLA KANITLANMIŞ ETKİ
Lytess ürünlerinin etkisi bağımsız laboratuarlarda yapılan Klinik Test sonuçlarıyla kanıtlanmıştır. 10 günlük düzenli kullanım sonrasında bölgesel sıkılaştırıcı ve inceltici etkisi gözlemlenmiştir. Klinik Testlerde kullanıcılarının incelme ölçümleri özel bir lazer teknolojisi olan Profilometri metodu ile yapılmıştır.
KALİTE STANDARTLARI
Lytess, ürünlerindeki sürekli kaliteyi bağımsız laboratuarların test sonuçlarıyla ve üretim süreci sırasında 100’den fazla kalite kontrol noktası ile garanti eder.
Dokuma ve ipliklerin sağlamlık ve kalite kontrollerine ek olarak, tekstil yapısında kullanılan boya ve diğer kimyasal maddeler, Avrupa Birliği REACH standartlarına uygunluğu sertifikalarla belgelendirilmiştir.
Ürün içeriğinde bulunan kozmetik içeriklerin alerji ve toksikoloji analizleri, etkinliği ve tolerans testleri bağımsız kuruluşlar tarafından uygulanmıştır. Yıkama Direnci testleriyle mikrokapsüllerin tekstile bağlanma süreci detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir. Tüm Lytess ürünleri CE 1223/2009 numaralı yönetmeliğe uygun olacak şekilde üretilmektedir. Ürün içeriğinde bulunan kozmetik içerikler, üretim aşamasında tüketiciye ulaşana kadar tüm adımları %100 izlenebilirliğe sahiptir.